Praca a schematy

Każdy z nas, niezależnie czy to w życiu osobistym, czy też w pracy zawodowej, posługuje się utartymi, wypracowanymi przez lata schematami. Można w dużym uproszczeniu powiedzieć, że działamy automatycznie, niczym z góry zaprogramowane maszyny. Stosunkowo rzadko jesteśmy w stanie wybić się ze schematu, pojechać do pracy inną drogą, albo zjeść coś, czego wcześniej nie próbowaliśmy uznając, że absolutnie nie spełni to naszych oczekiwań. Tymczasem warto, co jakiś czas otworzyć się na nowe.

Inne wcale nie znaczy gorsze

Każdy z nas, niezależnie czy to w życiu osobistym, czy też w pracy zawodowej, posługuje się utartymi, wypracowanymi przez lata schematami

Autor zdjęcia: justonlysteve

Rutyna w pracy nie jest w rzeczywistości niczym dobrym (więcej: http://polki.pl/polki-w-pracy-nie-daj-sie-stresowi_galeria.html?galg_id=10012797). Zabija kreatywność i usypia naszą czujność. Stajemy się przewidywalni, popełniamy często te same błędy, coraz rzadziej wyciągamy konstruktywne wnioski.

Dobrą metodą na to, by wybić się z takiego stanu jest consulting, czyli specjalistyczne szkolenia (więcej do poczytania, pod linkiem: http://www.strategor.pl/jak-doradzamy/), których celem jest poszerzenie posiadanej przez nas wiedzy i zaproponowanie innych, nowych podejść do wykonywanych czynności.

Post navigation